|E premte, Dhjetor 15, 2017

Ngjela : Meta ti përgjigjet 5 pyetjeve . 

Pse u largua Kryetari i Kuvendit kur degjoi vdekjen e Sokol Fekas?
Ç’është kjo e ligë e madhe qe po iu merr frymen shqiptareve?
Ja, shiheni: nje major i Forcave te Armatosura “ra deshmor per kreret e politikes dhe te droges ne Shqiperi…” Dhe ja pyetjet:

1. Pse u largua Meta nga Froni i Kryetarit te Kuvendit sapo Rama njoftoi vdekjen e majorit pilot dhe trafikantit shqiptar Sokol Feka?
2. Pse ka shkuar Meta ne Marok para capak kohesh?
3. A ka qene në të njëjtën kohe ne Marok Meta dhe Feka?
4. Sokol Feka , vertet ka lindur ne Kuçove, por ka edhe nje origjine nga Skrapari.
E shihni sesi po e tmerrojne me varferi dhe krim kete vend?
Z. Ruçi, dhe ju parlamentare shqiptare te Mbledhjes se Kryetareve, a mund t’i jepni shpjegim opinionit publik shqiptar se përse ka qenë Kryetari i Kuvendit ne Marok?
Dhe jo vetem kaq, sepse edhe avokatin e Reformatos, Meta e dergoi te italiani i rrezuar ne Divjake. E kuptoni se ku po jetojme? Por a do te hetohet deri ne fund çeshtja e majorit, pilotit dhe trafikantit Feta qe ka njollosur edhe me tej nderin e nje populli te varfer ne Perendim. Turp…por gota eshte mbushur…nese del vertet Meta i implikuar pas hetimit te pyetjeve te me siperme…shqiptaret, te gjithe, duhet t’i tregojne vendit nje abuzuesi te njohur qe drejton edhe Parlamentin Shqiptar.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dhuna është e papranueshme

Nga Petro Koçi - Cdo incident duhet...

Close