|E diel, Mars 26, 2017

Ngre siparin ‘Bylis polifonia’ 2016 

Mallakastër – Ka ngritur siparin aktiviteti ‘Bylis polifonia’ në pallatin e kulturës në Ballsh. Nata e parë e Festivalit të 7-të Polifonisë në Bylis të Mallakastrës ka nisur mbrëmjen e së premtes. Në datën 7 tetor konkuruan 20 grupe polifonike nga të gjitha hapësirat shqiptare.

Parë nga çdo pikëpamje dhe nga çdo këndvështrim, nga prurjet e reja, nga përfaqësimi i brezave dhe ai gjinor, nga perlat e polifonisë që u sollën në skenën e Festivalit, nga interpretimi, kostumografia dhe organizimi posaçërisht, festivali ishte një arritje e madhe dhe u vlerësua maksimalisht prej specialistëve të fushës, nga pjesëmarrësit dhe publiku tepër i interesuar.
Sot do të vazhdohet me konkurimin e 20 grupeve të tjera polifonike si dhe me një simpozium shkencor ‘Polifonia sot dhe perspektiva e saj’.

img_0526 img_0527 img_0528 img_0529 img_0530 img_0531 img_0532 img_0533 img_0534

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja emrat e 2600 mësuese që do testohen në Korrik (lista)

Zbardhet lista e plotë e 2600 mësuesve që do testohen në muajt Korrik-Maj. Agjencia Kombëtare e Provimeve ka publikuar listën...

Close