|E hënë, Korrik 24, 2017

Nigerianet “mbysin” Apolonine. 

Apolonia     Fier – Merkato fierake ka filluar të funksionojë sërish. Pas sulmuesit Canka te skuadra bardhejeshile është afruar edhe Abaz Karakaçi. Ndërkohë, në planet e drejtuesve të Apolonisë, mbetet afrimi i 3-4 lojtarëve të tjerë. Edhe pse nuk bëhen të ditur emrat e tyre, është mësuar strategjia që do të ndiqet për të bërë të mundur dhe konkretizimin me sukses të merkatos. “Do të kërkojmë që brenda datës 23 qershor të afrojmë edhe dy lojtarë të tjerë.

Drejtuesit e klubit duket se kanë rënë në dashuri me lojtarët shkodranë ndaj pritet edhe një tjetër, emri i të cilit nuk është i panjohur për sportdashësit. Me atë po bisedojmë dhe jemi pranë akordit. Për sa i përket afrimit të dy lojtarëve të tjerë, është menduar që ata të jenë të huaj, nga Serbia ose Nigeria”, shprehen burime pranë klubit. Këtu vërtet ka një kaos, pasi Apolonia ka katër lojtarë të huaj, aq sa lejon edhe rregullorja.

Pritet që një grup lojtarësh nga Nigeria të mbërrijnë së shpejti në Fier, por ata do të testohen vetëm pas datës 23 qershor, kur skuadra të fillojë punën në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri. Ndërkohë në këtë periudhë do të vijnë për provë tek Apolonia edhe dy lojtarë serbë. Pra, fierakët kërkojnë që nga kjo përzgjedhje masive të përfitojnë elementë cilësorë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama dhe Bushati kan uruar presidentin Trump, ja dokumenti

Sekretari i ri i Shtetit në Departamentin e Drejtësisë Amerikane, Jeff Sessions ka marrë një mesazh urimi nga homologu i...

Close