|E enjte, Mars 30, 2017

Nikolla: Mund të më dënoni me çfarëdo lloj dënimi! 

Nga foltorja e Parlamentit, ministria Nikolla iu përgjigj akuzave të opozitës për përjashtimin e maturantëve nga e drejta e studimit në universiteteve pavarësisht rezuilteve të larta.

Nikolla kërkoi që procesi i maturës shtetëore të ecë noramalisht të cështje të mos politizohet, pasi sic tha ajo, përgjegjësia është e ministres.

Nikolla: Keni durimin për të pritur deri në fund dhe për të folur me të vërteta të tjera, që kanë vetëm një emër; cilësi, cilësi dhe në respekt të meritës. Pastaj, ministrja Nikolla është këtu, për të dhënë llogari, për të mbajtur përgjegjësi deri më një. Sigurisht, për t’u larguar. Mund të më doni me çfarëdo lloj dënimi që ta shihni të arsyeshëm, por ju lutem mos dëmtoni maturantët përmes këtyre të pavërtetave dhe përmes një historie tjetër, që nuk mund të jetë historia e të rinjve dhe të rejave shqiptarë.

Nikolla iu referua një denocnimi në rrjetin social Facebook të ish-kryeministri Berisha ku maturantja shkruan se nuk është shpallur fituese në Mjekësi për shkak të favorizimeve në këtë universitet. Duke iu referuar të dhënave në sistem, Nikolla tha se kandidatja është shpallur fituese në 8 programe dhe është regjistruar në degën e Financës në Fakultetin e Ekonomisë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KING DOKTORI https://t.co/1RG6Ho8Szu https://t.co/IrR5zb2IVs
3,868 people follow ALB365
Twitter Pic Jnk4qFXq Twitter Pic drmannyl Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ekstradimi – 41 vjeçari, blinte qengja dhe nuk paguante

Tepelenë - Një 41-vjeçari  i dënuar për mashtrim është ekstraduar nga Italia për në vendin tonë. Kelmend Bufazi, rezulton i...

Close