|E diel, Shkurt 25, 2018

NJë Brus Li nga Afganistani. (fotot) 

Bruce-Lee-and-Abbas-AlizadaAfganistan – Një adhurues i artit marcial Kung Fu, nga Kabuli, ka “goditur” rrjetet sociale, pasi ka postuar një video ku tregon se mund të godasë si legjenda e këtij sporti, Brus Li.

Abbas Alizada ka një ngjashmëri të frikshme me Bruce Lee dhe njësoj si ai e bashkon dashuria për artet marciale dhe stërvitjen.

Duke qenë se ka marrë një famë të shpejtë në rrjetet sociale për shkak të ngjashmërisë me Lee, 20-vjeçari Alizada shpreson që ai të ndikojë në përmirësimin e imazhit të vendit të tij në botë.

Ai ka një faqe me mijëra fansa në Facebook të quajtur “Bruce Hazara” ku ka postuar disa video ku tregon lëvizjet si të Bruce Lee.

Ëndrra e tij? Të bëhet një kampion i arteve marciale dhe një yll Hollivudi, njësoj si idhulli

brus-li Abbas-Alizada bruce-lee-615x350 brus-li1

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Banorëve të Roskovecit u shtohet edhe një kopësht I ri për fëmijë

  Fier - Ka nisur...

Close