|E premte, Shkurt 23, 2018

Një në pranga dhe 2 në hetim të lirë . 

policiaFier – Lushnje – Mallakaster – Më datë 05.02.2015,u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershm te  mbrojtjes për shtetasen M.K vjec 30, banuese në Patos Fier,pasi ish bashkëshorti A K,vjec 37, banues në Patos,ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, Ligji nr. 9669 datë 18.12.2006.

 Me date.05.02.2015 Komisariati Policisë Lushnje  filloi procedimi penal në gjëndje të lire  për shtetasin D.S ,vjec 51 , banues në fshatin Ferras Komuna Grabian Lushnje,    sepse  nga kontroli i ushtruar nga  punonjesit e OSHEE  në banesën e tij është kostatuar lidhje e paligjshme e energjise elektrike .Neni 137/1 K.P

 Më datë 05.02.2015,Komisariati Policisë Mallakastër,u bë ndalimi  i shtetasit Sh.Serjanaj,vjec 43,banues në fshatin Belishov Mallakastër.Ndalimi     i tij u be pasi ka ushtruar dhune fizike dhe psikologjike ndaj bashkeshortes tij ,shtetases Z.S,vjec 39.Neni 130/a i K.P

 Më datë 05.02.2015,Komisariati Policisë Mallakastër, filloi procedimi penal në gjëndje të lire për shtetasin G.Xh ,vjec 25 ,banues në lagjen  “5 Shkurti”Ballsh. Procedimi filloi pasi  nga kontrolli i ushtruar në orën 13.30, në lokalin e marre me qira në lagjen “5 Shkurti” Ballsh u konstatuan tre kompjutera lojra fati, aktivitet të cilin e ushtronte pa leje. Neni 197 i K.P  .

alb365.com/policia

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Sëmundja e gjuhës blu shfaqet edhe në qarkun Fier.

Fier - Virusi Blue-Tongue prek...

Close