|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Njoftim – FOKUS 2017 Shpall KONKURS 

FOKUS edhe per kete edicion ka nisur pergatitjet te cilat kan nisur me pranimin, selektimin e puneve dhe deri ne naten finale ne 3 nentor  ku do te ndahen edhe cmimet si cdo edicion qe eshte organizuar vite me pare

 • Te drejte pjesmarrjeje kane te gjithe ata qe merren me fotografi.
  • Tema e konkursit eshte e lire, por konkurentet do ti nenshtrohen komisionit perzgjedhes ne fushen e Fotografise Artistike.
  • Te interesuarit duhet te dergojne foton e tyre ne adresen: e-mail: focus@fokus-al.com, me rezolucion i cili lejon printim deri ne format 50×70 cm, te titulluara dhe te shoqeruara me emer, mbiemer, adrese dhe numer telefoni te autorit.
  • Fotot pjesmarese nuk duhet te kene qene te ekspozuara ne aktivitete te tjera.
  • Afati i fundit i pranimit te puneve eshte 15 shtator 2017
  Cmimet per Fokus
  • Fotografite do te selektohen dhe vleresohen nga juria profesionale nderkombetare dhe pas vleresimit te tyre do te kete 3 Çmime.
  • Te gjithe pjesemarresit ne konkursin FOKUS ‘17, te cilet do te jene te selektuar dhe te pranuar nga juria, do te marrin pjese ne Ekspoziten “FOKUS”, e cila do te mbahet me 3 Nentor ne Galerine e Artit Fier, Shqiperi.
  • Printimi, paspartimi, katalogu i aktivitetit do te merren persiper nga organizatoret
  – Fotografite pjesmarrese gezojne te drejta te plota te autoreve. Organizatoret ruajne te drejten e perdorimit te fotove per promovimin e aktivitetit.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
5 të vërteta që duhet t’ua thoni prindërve para se të ndërrojnë jetë.

Ndonëse në kohë të ndryshme mund të kemi probleme me prindërit për shkak të përkujdesjes që mund të na duket...

Close