|E hënë, Shtator 25, 2017

Njoftim i Kishës Orthodhokse Autoqefale e Shqiperisë 

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqiperisë me datën 23 Gusht 2017, kremton me madhështi Shën Kozmain nga Etolia, manastiri i të cilit gjendet në fshatin Kolkondas pranë Libofshës, Fier. Nje ndër pikat kryesore të besimit orthodhoks në Shqipëri dhe jo vetëm.

Me këtë rast në këtë manastir, edhe këtë vit do të kryhet panairi kushtuar të Shenjtit duke filluar që nga mbremja e 23 Gushtit.
I pranishëm për të drejtuar sherbesat e rastit në nderim të Shën Kozmait më 24 Gusht do të jetë Kryepiskopi i Tiranes, Durresit dhe Gjithë Shqipërisë Fortlumturia e tij, z. Anastas.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqiptarët kanë blerë bileta për kosovarët

Armand Duka ka treguar se si shqiptarët e Shqipërisë kanë blerë bileta për ata kosovarë. Presidenti i Federatës Shqiptare të...

Close