|E enjte, Prill 27, 2017

Nuk keni përvojë në sex, ja disa këshilla 

Në vijim do lexoni disa këshilla të “Cosmopolitan” për ato persona që nuk kanë asnjë përvojë seksuale deri më sot.

Nëse do të ndiqni këto këshilla hera e parë do të jetë e kënaqshme!

Së pari ndjeni siguri

Është mjaft e rëndësishme që të ndjeni të sigurt përpara seksit. Siguroni që partneri juaj ka përdorur prezervativ se sëmundjet ë ndryshme mund të transmetohen gjatë aktit seksual. Gratë e virgjëra kanë gjasa më shumë për t’u infektuar se sa meshkujt, në raste mospërdorimit të masës mbrojtëse.

Mos mbani shpresa të larta se seksi është i mrekullueshëm që në herën e parë

Seksi në përgjithësi përmirësohet me kalimin e kohës. Pasi të njiheni me partnerin dhe të mësoni trupin e tij, do ndiheni më të rehatshëm. Pra, s’ke pse ndjen presion për të kaluar një natë fantastike ndonjëherë, sepse ky është vetëm fillimi. Do kesh net pafund të mrekullueshme.

Merr frymë

Për here të pare seksi mund të jetë e tensionuar, për të mos përmendur që mund të jetë edhe i dhimbshëm. Duke marrë frymë thellë vazhdimisht mund t’ju ndihmojë të relaksoheni në mënyrë që të vazhdoni mbrëmjen.

Mos harroni të shijoni parapërgatitjen përpara seksit

Të gjitha gjëra që të çon deri në pikën e të bërit marrëdhënie seksuale si p.sh e puthura, prekja, seksi oral, bëjnë pjesën ë përvojën seksuale. Kjo nuk është vetëm një akt seksual por dhe një mësim një eksperiencë.

Sigurohuni që jeni eksituar mjaft para aktit seksual

Duhet të eksitoheni mirë përpara aktit seksual. Nëse jeni shumë e thatë, partneri do të ketë problem në depërtimin e organit gjenital në organin tuaj. Gjithashtu, do të ndiheni siklet, dhe fërkimet mund të çajnë prezervativin. Pra, është e këshillueshme të mbani lubrifikant me bazë uji në dorë vetëm në rast se jeni shumë e thatë.

Rënkoni me zë

Le ta dijë partneri se çfarë fjalësh ju bëjnë të ndjeheni mire dhe çfarë jo. Meshkujt I pëlqejnë femrat ekspresive, kështu që nuk do turpëroheni.

Mos mendo se është ekspert

Ai mund të ketë shumë informacione në lidhje me seksin nga pornografitë apo nga tregimet e miqve e tij. Por ai është po aq i shqetësuar me faktin se do ju kënaq me seksin e tij apo jo.

Mos prit të arrish në orgazmë

Sigurisht që është gjë e madhe nëse do të arrini në orgazmë. Por, shumica e grave nuk kanë kulm për here të parë me një djalë të ri. Orgazma vjen me një ndjenjë rehatie, relaksi dhe njohuri specifike të trupave të njëri-tjetrit. Por kjo kërkon kohë.

Penisi tij mund të mos funksionojë

Meshkujt disa here kanë shumë derdhje nga ereksionet. Por kjo s’është problem, pasi mund të provohet disa here akti. Mjafton të keni dëshirën për të bërë seks.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama-qytetarëve: Jam më i pakënaqur se ju, i di gabimet e shtetit

Kryeministri Rama në “Komunikimin Javor” është ndalur tek buxheti i 2017, i cili këtë të enjte u miratua në parim...

Close