|E enjte, Qershor 29, 2017

Nusja shkon te votoje ne diten e dasmes. 

88251_1      Kosove – Dita e dasmës nuk e ka penguar aspak një vajzë kosovare që të shkojë në votime. E veshur me fustanin e bardhë të nusërisë dhe me buqetën e luleve në dorë nusja ka hyrë në qendrën e votimit dhe ka zgjedhur se kush duhet ta drejtojë vendin nesër. Fotoja e nuses në qendrën e votimit është publikuar në rrjetin social “facebook”, në faqen e një media kosovare.

Veprimi është pak i çuditshëm në një kohë kur kryetarja e KQZ-së në Kosovë Valdete Daka ka deklaruar se pjesëmarrja në votime nuk pritet ti kalojë 50%, por është një mesazh i mirë për tu treguar qytetarëve të Kosovës se askush dhe asnjë gjë nuk mund ti pengojë të ushtrojnë të drejtën e tyre për të zgjedhur ata që do i qeverisin nesër.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ndërron jetë në moshën 48 vjeçare kryetari i PD Delvinës Dhurim Alinani

Sarandë -  Ka ndërruar jetë pasditen e sotme  ish kryetari i bashkise se Delvinës sinjëkohësishtë dhe kryetari i degës së...

Close