|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Nxënës e prindër në protestë, nuk ka mësim pa u rregulluar rruga (fotot) 

Fier – 350 nxënësit e shkollës nëntë vjeçare ‘Europa’ në Kallm të Vogël në Fier vazhdojnë protestën për ditën e dytë.

Nxënësit janë të mbnështetur në këtë protestë nga prindërit e tyre. Ata kanë pohuar se protesta do të vijojë cdo ditë deri në marrjen zgjidhje të problemit. Ata kërkojnë rrugë pasi 5 km rrugë nga Vajkani deri në Kallm është tejet e amortizuar , gjithë gropa. Fëmijët që shkojnë në shkollë në këmbë u njomen këmbët dhe kryejn procesin mësimir me këmbë të lagura.

Organizatorët e protestës pohojnë se protesta do të vazhdojë deri në zgjidhje të problemit

image image image image image image image

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
AK protestë në Rinas: Rama thuaj Kosova është Shqipëri!

Tiranë - Aleanca Kuq eZi pritet të protestojë sot, gjatë kohës që kryeministri Rama niset për vizitën dyditore në Serbi. Përfaqësues të Aleancës Kuq e Zi kanë udhëtuar sot drejt...

Close