|E enjte, Janar 18, 2018

Obama flet me Putinin, sqarime për rrëzimin e aeroplanit. 

obama-putin-phone    USA – Presidenti amerikan Barack Obama po pyet këshilltarët e tij ta mbajnë atë të informuar në kohë lidhur me aeroplanin e rrëzuar në Ukrainë. Por raportet e tilla nuk i ka konfirmuar Shtëpia e Bardhë.

Sekretari për Media në Shtëpinë e Bardhë, Josh Earnest u ka thënë gazetarëve se Obama ka biseduar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Por ai nuk konfirmoi nëse kjo ka ndodhur para ose pas rrëzimit të aeroplanit.

Ndërkohë, Kremlini ka njoftuar se Putin dhe Obama kanë diskutuar përmes një bisede telefonike lidhur me rrëzimin e aeroplanit malaijzian në Ukrainë .

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
KRONIKË E CA VDEKJEVE TE MATERNITETI

Nga GENTJAN RUKO - I...

Close