|E martë, Maj 30, 2017

Obama humb durimin, mërzitet nga pritja e Clinton 

Izrael – Presidenti Barack Obama është i njohur për qetësinë e tij, por ish-Presidenti Bill Clinton provoi durimin e tij këtë të premte teksa e priste për t’u nisur me avion nga Izraeli.

Presidenti aktual dhe ish-Presidenti amerikan fluturuan në Tel Aviv në mëngjesin e distës së sotme për të marrë pjesë në funeralin e ish-Presidentit Izraelit SHimon Peres.

Pas funeralit, presidentët do të ktheheshin menjëherë me avionin Air Force One në  Uashington. Presidenti Obama arriti i pari në avion, dhe dukej që priste i paduruar ardhjen e Clinton, i cili u vonua paksa.

Në pamje duket Obama i revoltuar me pritjen, që qëndron në hyrje të avionit, duke i bërë thirjje Clinton të vijë sa më shpejt.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PD prezantonë kandidatët për deputet në Roskovec. (foto e video) https://t.co/C16swonsyr https://t.co/GiX01VQ8lS
11,292 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Festohet 55 vjetori i lindjes së Kujtim Majacit, del edhe libri për jetën e tij (fotot)

Është festuar sot në Fier 55 vjetori i Kujtim Majacit, legjendës së futbollit shqiptar. Në nder të tij sot është...

Close