|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Obama humb durimin, mërzitet nga pritja e Clinton 

Izrael – Presidenti Barack Obama është i njohur për qetësinë e tij, por ish-Presidenti Bill Clinton provoi durimin e tij këtë të premte teksa e priste për t’u nisur me avion nga Izraeli.

Presidenti aktual dhe ish-Presidenti amerikan fluturuan në Tel Aviv në mëngjesin e distës së sotme për të marrë pjesë në funeralin e ish-Presidentit Izraelit SHimon Peres.

Pas funeralit, presidentët do të ktheheshin menjëherë me avionin Air Force One në  Uashington. Presidenti Obama arriti i pari në avion, dhe dukej që priste i paduruar ardhjen e Clinton, i cili u vonua paksa.

Në pamje duket Obama i revoltuar me pritjen, që qëndron në hyrje të avionit, duke i bërë thirjje Clinton të vijë sa më shpejt.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Alibeaj – Me votën tuaj do të rrisim shërbimin ndaj jush dhe të ardhurat tuaja

Fier - Banorët e lagjes "Kastriot" jetojnë mes të njëjtave probleme sikurse të gjithë qytetarët e tjerë të Fierit, të majtë e të djathtë. Është detyrimi ynë t'i kthejmë fierakëve...

Close