|E shtunë, Janar 20, 2018

Obama rrit taksat për të pasurit . 

ObamaSpeechISIL-350x196USA – Presidenti amerikan, Barack Obama, do që të rrisë taksat për amerikanët më të pasur dhe firmat e mëdha të financave, me qëllim të forcojë klasën e mesme.

Këto propozimet të njoftuar në një deklaratë për shtyp nga  Shtëpia e Bardhë, nuk kanë shumë gjasa të miratohen nga Kongresi i mbizotëruar nga republikanët, por përgatit terrenin për të nxjerrë në pah qëndrimet e ndryshme të partive demokratike dhe republikane në prag të fushatës presidenciale të vitit që vjen.

Sipas shtupit amerikan, Presidenti do t’i shpallë këto propozime të martën në fjalimin e tij për gjendjen e vendit në Kongres.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Studimi/ Nëse shqetësoheni më shumë se ç’duhet, jeni gjeni

Studiuesit kanë hedhur hipotezën, sipas...

Close