|E shtunë, Prill 29, 2017

Obama – Do të komentojë punën e Trump 

Obama thotë se mund të komentojë punën e Trumpit pasi të lë Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka thënë se ai pasi ta përfundojë mandatin në muajin janar, do të flas për çështje të ndryshme pasi e ndjen se pasardhësi i tij në Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump kërcënon themelore amerikane.

Sipas një tradite të krijuar, ish-presidentët në Amerikë, kanë pasur tendencë që pas përfundimit të mandatit të tyre presidencial të shmangin komentet për pasardhësit e tyre.

Duke folur në konferencën për media në samitin Apec në Peru, Obama tha se ai synon që ta ndihmojë Trumpin dhe t’i jap atij kohë që të përcaktojë vizionin e tij për vendin.

Por Obama shtoi se si një qytetar i amerikan, ai mund të flas publikisht për çështje të caktuara.

“Unë dua që të respektojë zyrën dhe t’i jap presidentit të sapozgjedhur mundësinë për të parashtruar platformën e tij dhe argumentet e tij”, tha Obama.

Por, ai shtoi se në qoftë se ndonjë çështje vë në diskutim “vlerat tona themelore dhe idealet tona, dhe në qoftë se unë mendoj se është e nevojshme dhe e dobishme që të mbroj ato ideale, kur të vije ajo kohë do ta shqyrtojë këtë gjë”, u shpreh Obama.

Presidenti Obama e ka përshkruar veten e tij si një “qytetar amerikan që përkujdeset shumë për vendin tonë”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
koco kokedhima
Refuzohet dreka e Koco Kokedhimes me komisioneret minoritare nga disa figura te PS lokale.

Sarande - Deputeti I qarkut Vlore Koco Kokedhima organizon mesditen e sotme nje dreke me komisioneret minoritare qe kane kontribuar...

Close