|E premte, Mars 24, 2017

Olli: Veliaj i ka dhënë fondet klientëve të tij pa konkurs, të hetohet 

Në kulmin e debatit për ligjin e mbetjeve, Partia Demokratike akuzon kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj, se i ka dhënë kompanisë së klientëve të tij, fondin për pastrimin e Tiranës.

Sipas PD, prokurimi është dhënë në shkelje të plotë të ligjit, pa konkurim dhe pa tender.

Olli: Media ka zbuluar se Veliaj jo vetëm i bën tenderat pa garë, pa konkurim, por del se fituesi i paracaktuar prej tij ka falsifikuar dokumentet.Prokuroria ka nisur hetimet për këtë rast, por një zbardhje e plotë e rrethanave do të ishte në interes të publikut, për të kuptuar se si një operatori me dokumenta false i jepen 1 miliardë e 200 milionë lekë. Prokurimi është bërë me 22 shkurt të këtij viti dhe i është dhënë firmës Ecologica Albania, me negocim, pa tender, pa garë, pa shpallje. I gjithë fondi i jepet mikut të Erion Veliajt edhe pse është shumë më tepër se fondet e nevojshme për pastrimin e asaj zone të Tiranës. Miku i Erionit merr taksat e qytetarëve të Tiranës dhe paraqitet në Bashki me letra false.

Kreu i këshilltarëve demokratë të Bashkisë, Leonard Olli, i bëri thirrje Prokurorisë të zbardhë këtë çëshjte, si dhe ftoi qytetarët e Tiranës për t’u bashkuar kundër Erion Veliajt.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Deputeti i PS Ervin Koçi dorëzon mandatin, largohet nga politika https://t.co/VEqjyLUEoB https://t.co/5suAv09NEt
4,857 people follow ALB365
Twitter Pic insanoca Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic helliwel Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k Twitter Pic alansouz Twitter Pic buju1zz Twitter Pic WanaAlif
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja fanelat e përfaqësueses së Ksovës

Më 3 qershor, përfaqësuesja e Kosovës në futboll luan ndeshjen e parë miqësore pas pranimit me të drejta të plota...

Close