|E martë, Shkurt 21, 2017

Omer Mamo drejt realizimit të premtimit për statusin e naftëtarit 

Omer Mamo i PDIU drejt realizimit të ëndrrës së çdo naftëtari për të pasur statusin e tyre.

Omer Mamo, deputeti i PDIU pa premtuar , por ashtu qet qet  sic ai karakterizohet  ndërtoi e dërgoi për miratim një propozim, projektligjin , atë të statusit të natëtarit.
Pensionimi i naftëtarëve duhet të ulet në moshën 60 vjeç për burrat dhe 55 vjeç për gratë. Është ky propozimi i deputetit të PDIU, Omar Mamo paraqitur në Komisionin Parlamentar të Çështjeve Sociale dhe shëndetësisë. Si një ish naftëtar deputeti i fierit i kërkon parlamentit që të miratoj draft-ligjin që do të shërbej si status për 5 mijë naftëtarë.

Projektligji është vlerësuar si nga deputetë të maxhorancës dhe opozitës të cilët premtuan mbështetjen e tij.

Pas kësaj drafti do ti dërgohet ekzekutivit për dhënie mendimi e më pas sipas procedurës do të duhet të rikthehet në kuvend për tu diskutuar gjerësisht në komisionet parlamentare përgjegjëse prej nga ku nëse gjen mbështetjen e duhur do ti kaloj parlamentit për miratim.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Berisha në FB – Rama do shkarkojë drejtoreshën e doganave

Tiranë - Ish kryeministri Sali Berisha postoi dje në facebook një informacion i cili i  ka mbërritur atij sipas të...

Close