|E premte, Dhjetor 15, 2017

Operacioni “karaburuni” prangos 53 vjeçarin. 

naf1-300x225Policia e Vlores ne vijimesi te operacionit anti-kondrabande te  hidrokarbureve te koduar “Karaburuni” diten e djeshme ka vijuar me arrestimin e shtetasit Mondi Kujtim Veshaj, vjec 53, banues ne Vlore pronar i karburantit Kastrati ne fshatin Sherishte.

Gjithashtu nga Policia eshte bere edhe sekuestrimi i anijes Karaburuni,me te cilen dyshohet  se kondrabandohej nga Italia sasia e naftes prej 3500 L,  e sekuestruar me date 25.01.2015 ne fshatin Sherisht ku arrestuan edhe 2 persona Eduaet Alliaj dhe Levzat  Canaj. Nga strukturat e Policise Vlore vijojne hetimet per te zbardhur gjithe skemen kriminale si dhe identifikimin dhe kapjen e personave te tjere te perfshire ne kete skeme kriminale te kondrabandimit te naftes pa akcize. Gjithashtu Policia ka derguar per analize edhe cilesine e naftes se sekuestruar e cila dyshohet se eshte e demshme per tu tregtuar per automjetet.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama godet industrinë e votave të LSI, mbyll “Call Center”-at

Nëse për mijëra shqiptarë do të thotë...

Close