|E premte, Maj 26, 2017

Operacioni policor “LAND” prangos 2 trafikantë hashashi (fotot) 

Fier – Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “LAND”. Sekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva. Arrestohen në flagrancë 2 autorët.

Operacioni  nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, duke përdorur metodat speciale të hetimit. Në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe në vijim me anë të metodave speciale të hetimit, nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier u bë  finalizimi me sukses i operacionit antidrogë i koduar “LAND”,  ku si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit e mëposhtëm:

1.Artur Kapllani, 41 vjeç, banues në lagjen “Bylis”,  Ballsh.

2.Luftar Xhafa, 42 vjec, banues në Kuman , Roskovec.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në fashtin Kalenjë, Mallakstër, në vendin e quajtur “Fushë” u kapën duke shkarkuar 25.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva nga mjeti tip Opel Astra me targa AA 158 BG të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale bashkë me dy aparate telefoni. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

makine me hashash hashash hashash hashash

alb365

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gjobiten 21 pika karburantesh, emrat .

Tirane - 42 pika karburantesh janë gjobitur nga Inspektoriatit Qëndror Teknik. Gjatë inspektimeve në muajt dhjetor 2014-janar 2015 nga Inspektoriati...

Close