|E diel, Qershor 25, 2017

Panxhari, ja te mirat nga konsumi i tij. 

images Një nga ushqimet, i cili pa frikë mund të konsiderohet edhe si më i miri për të gjitha llojet e sëmundjeve dhe me veti kurative, është pa dyshim edhe panxhari. Ai ka shumë cilësi. Lexojini më poshtë disa prej tyre. Është i pasur me anti-oksidantë. Përmban magnez, sodium, potas, Vit C etj. Ul presionin e lartë të gjakut si dhe mbron mëlçinë nga konsumimi i alkoolit, mungesa e proteinave dhe diabeti. Panxhari mbron sytë (pëmirëson shikimin), dhe parandalon sëmundjet e zemrës dhe kancerin e zorrës së trashë. Mbron stomakun dhe nëse përdoret rregullisht ndihmon në pastrimin e organizmin nga toksinat (ben detox). Konsumojeni siç duhet. Ziejeni vetëm 15 minuta me avull ose piqeni. Për sallatë ose supë është shume i shijshëm. Më e mira është të bëhet lëng dhe të pihet me pak limon, mollë, karrotë ose ginger.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja si ka qënë Juliana Pasha 19 vjeçe

A jeni kuriozë të dini si ka qenë Juliana Pasha 19 vjeç?! Ishte viti 1999 kur këngëtarja u ngjit për...

Close