|E diel, Nëntor 19, 2017

Papa Françesku: I lumtur që do vizitoj Shqipërinë. 

04046FA1-BAC2-47CB-A288-B0E74015DD06_mw1024_s_n     Vatikan – Lajmin për vizitën e tij në Shqipëri e ka bërë publike për gjithë shqiptarët edhe vetë Papa Françesku gjatë lutjes së ditës së sotme në sheshin “Shën Pjetër”.

“Jam i lumtur t’ju njoftoj se kam pranuar ftesën e peshkopëve dhe autoriteteve shqiptare dhe do të vizitoj Tiranën ditën e dielë më 21 shtator. Me këtë udhëtim do të doja të konfirmoja besimin e Kishës tek Shqipëria dhe të dëshmoj inkurajimin tim për një vend që ka vuajtur gjatë si rezultat i ideologjive të së kaluarës.” –ka njoftuar vetë Papa Françesku.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
NSA ka përgjuar edhe Shqipërinë.

      USA - Agjensia Kombëtare e Sigurisë në SHBA ka përgjuar edhe Shqipërinë. Lajmi bëhet i ditur në një artikull...

Close