|E enjte, Shkurt 23, 2017

Parajsa e rezidencës së Donald Trump (fotot) 

Donald Trump ka një apartament spektakolar në Nju Jork, por sigurisht që prona me të cilën ai mburret është kjo rezidencë përrallore në Palm Beach në Florida.

Ajo është ndërtuar në 1923 nga arkitektët më të mirë të kohës.

Në vitet ’80, ndërtuesi ia dhuroi shtetit për ta patur si vilë verore për presidentin.

Por shteti nuk pranoi pasi kushtonte shumë mirëmbajtja e saj.

Kështu që vajza e pronarit, Marjorie Post, e nxorri në shitje.

Rezidenca u ble në 1985 nga sipërmarrësi i ri Donald Trump për më pak se 10 mln dollarë.

Ai investoi shumë në të dhe tani kjo rezidencë kap vlerën e 200 deri në 300 mln dollarë.

Por Trump duke qenë se nuk jeton në të, e ka kthyer në vilë pushimi dhe spa, natyrisht duke ruajtur një pjesë të saj për familjen.

Rezidenca ka 118 dhoma gjumi, fusha golfi, pishina, garazhe, shatërvanë dhe gjithçka tjetër.

Vetëm vitin e kaluar Trump fitoi 15,6 mln dollarë nga turistët që e vizituan atë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Perfundojne zgjedhjet e krereve te PD-se ne rrethe, Tirana akoma.

    Tirane - Strukturat e Partisë Demokratike kanë filluar të zgjedhin kryetarët e rinj të seksioneve dhe grupseksioneve. Burime...

Close