|E diel, Dhjetor 17, 2017

Paralizohet spitali nga ndërprerja e energjise elektrike. 

spitali luLushnje – Prej afro një orë spitali I Lushnjes është paralizuar nga puna . Shkaku ka qënë ikja e energjisë elektrike në këtë institucion. Sipas burimeve  zyrtare të këtij spitali mësohet se nuk është hera e parë që ndodh një gjë e tillë me këtë institucion.

Po sipas  informacioneve të marra mësohet se mungesa e energjisë elektrike në këtë spital ka nxjerrë jashtë funskionit veprime të tilla si operacione, kryerjen e analizave të ndryshme , sallën e reaminacionit, ekzaminimet e ndryshme, bankën e gjakut,  EKG , EKO, si dhe vështirësonë tej masë punën në repartin e pediatrisë.

Dihet që jemi në stinën e dimrit  dhe temparaturat janë shumë të ulta dhe virozat e ndryshme janë prezente, ndërkohë që punonjës kopetentë të OSHEE nuk japin asnjë informacion për spitalin se cili është shkaku i kësaj nërprerje kanë pohuar burimet e informacionit nga ky spital.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Raporti për lirinë e shtypit: Media nën kontrollin e shtetit, AMA e politizuar

Liria e medias në vendin tonë mbetet...

Close