|E premte, Janar 19, 2018

Pas 31 Dhjetoit 2017 WhatsApp nuk do të punojë në këto platfotma 

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb. Por për disa përdorues, kjo mund të mos jetë një lajm i mirë.

Ne themi kështu pasiqë WhatsApp do të ndalojë të punojë në pajisjet që bazohen në BlackBerry OS, BlackBerry 10 dhe Windows Phone 8.0 dhe platformat më të vjetra nga data 31 dhjetor 2017.

Postimi zyrtar i blogut nga WhatsApp me datat e përfundimit të jetës së mbështetjes përmend se përdoruesit e platformave të lartpërmendura nuk do të jenë në gjendje të përdorin aplikacionin pas datës së specifikuar që nuk është as një javë nga tani.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Argjentina me Messin mund të fitojë Kupën e Botës

​Argjentina mund ta fitojë Kupën...

Close