|E martë, Shkurt 21, 2017

Patate më të shtrenjta në botë: 50 euro një paketë prej 5 copësh 

Firma suedezee  birrës Shën Erik ka krijuar patate të skuqura më të shtrenjta në botë: një paketë, e cila përmban një 5 patate të skuqura, kushton 50 euro, për një  kosto prej 10 euro për copë.

Siç shpjegon prodhuesi i birrës, të shtyjë në drejtim të krijimit të kësaj patate të skuqura super-shtrenjtë është dëshira për të krijuar një rostiçeri në nivelin më të lartë, që është i përshtatshëm me atë që ata besojnë se birra tyre më të mira.

“St. Erik është një nga microbreweries kryesore të Suedisë, dhe ne kemi një pasion për zejtari që është baza e birrës tonë. Në të njëjtën kohë, kemi ndjerë se ka munguar një rostiçeri në të njëjtin nivel me të cilin për të shërbyer atë, “shpjegoi Marcus Friari, menaxher i kompanisë,” Një birrë e cilësisë më të lartë meriton një snacks me cilësi të lartë, e cila është arsyeja pse ne kemi bërë një përpjekje e madhe për të prodhuar skuqura më ekskluzive frëngjisht në botë “.

Patate të skuqura janë të paketuara në një kuti që përmban atë vetëm pesë, dhe secili është i gatuar personalisht nga një kuzhinier, duke përdorur përbërësit të veçanta të rajoneve skandinave: e suedeze kërpudhave pyjet, algat e Ishujve Faroe, kopër gadishulli Bjäre, onions rritur në zemër Suedi, dhe padyshim HOPS, e njëjtë e përdorur për të bërë birrë. patate gjithashtu, sigurisht, vijnë nga një kulture të veçantë që karakterizohet nga kodra shkëmbore (i cili pengon përdorimin e mjeteve moderne bujqësore dhe forcat për të kultivuar patate me dorë).

Birrës ka prodhuar vetëm një numër të kufizuar të këtyre patate të skuqura të veçanta, por pavarësisht nga çmim i tepruar që janë shitur në asnjë kohë: të caktuar suksesi, është e mundshme që birrës vendos për të prodhuar më shumë në të ardhmen.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Punonjësit e depove të ujit të ish komunave në protestë për rrogat e pa marra në 6 muaj (foto e video)

  Fier - Afro 30 punonjës roje të depove të ujit në ish komuna kanë protestuar para bashkisë për 6...

Close