|E hënë, Qershor 26, 2017

Patriotizmi mes Drogbas dhe Jonuzaj. 

Angli – Didier Drogba e drogba e jonuzajAdnan Januzaj përveç shumë dallimeve që kanë me të gjitha tiparet brenda dhe jashtë fushës, ata kanë një dallim të madh edhe për atdheun.
Didier Drogba është hero në kuptimin e plotë të fjalës për shtetin e tij, Bregun e Fildishtë. Ylli i futbollit evropian kishte refuzuar shumë oferta nga shtetet e tjera sepse babai i kishte thënë se edhe nëse bëhet i famshëm e me flori, atdheun e vet gjithmonë duhet ta përfaqësoi.
Një shembull ndryshe është ai i supertalentit tonë, Adnan Januzaj. Supertalenti nga Istogu nuk vendosi të luaj për vendlindjen e babait të tij, Abedinit, duke zgjedhur përfaqësuesen e Belgjikës.
Për më keq, Adnani u tregua naiv pak ditë pas këtij vendimi duke thënë publikisht se nuk do të pranoi ftesën e Kosovës edhe nëse ata pranohen .

alb365.com/index.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
PD në protestë për karburantet dhe taksat e larta .

Tiranë - E hëna por jo vetëm, do të jetë një ditë proteste mbarëpopullore si e vetmja mënyrë për të...

Close