|E enjte, Prill 27, 2017

PD – Bashkëpunojmë me LSI-në për largimin e Ramës 

Partia Demokratike i ka hapur derën për bashkëpunim Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Nënkryetari Edi Paloka, tha se në qoftë se aleati kryesorë në qeveri, mendon se kryeministri Edi Rama nuk garanton zgjedhje të lira, bashkëpunimi për largimin e tij është i mirëpritur si me çdo forcë tjetër politike që ka këtë qëllim.

Tiranë – Partia Demokratike është e hapur për bashkëpunim me Lëvizjen Socialiste për Integrim, në betejën për largimin e kryeministrit Edi Rama.

Kështu u shpreh nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, i cili tha se LSI-duhet të vendosë në qoftë se është me kryeministrin që sipas tij zhyti vendin në krim dhe korrupsion apo me qytetarët shqiptarë që kërkojnë zgjidhje.

Edi Paloka: Nëse LSI bindet që me Edi Ramën nuk ka zgjedhje të lira dhe i bashkohet aksionit tonë për largimin e Edi Ramës, si çdo qytetar, organizëm apo parti tjetër sigurisht që është e mirëpritur.

Duke i lënë derën hapur LSI-së, Paloka, ritheksoi dhe një herë aksionin opozitar për protesta popullore deri në bojkot të plotë parlamentit për largimin e qeverisë.

Edi Paloka: Sigurisht të gjitha format me të cilat mund të largohet një qeveri do të përdoren. Thashë çdo energji, aset i PD-së dhe i qytetarëve. Në bazë të sondazheve 70 % e qytetarëve duan largimin e kësaj qeverie.

Për Partinë Demokratike zgjedhjet e lira dhe të ndershme qëndrojnë mbi çdo prioritet tjetër.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Balloja e prangave të shtatorit

Nga YLLI PATA - Ishte gushti i vitit 1992. Prokurori më proaktiv i ekipit “Mani Pulite” në Prokurorinë e Milanos,...

Close