|E hënë, Dhjetor 11, 2017

PD – Bashkëpunojmë me LSI-në për largimin e Ramës 

Partia Demokratike i ka hapur derën për bashkëpunim Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Nënkryetari Edi Paloka, tha se në qoftë se aleati kryesorë në qeveri, mendon se kryeministri Edi Rama nuk garanton zgjedhje të lira, bashkëpunimi për largimin e tij është i mirëpritur si me çdo forcë tjetër politike që ka këtë qëllim.

Tiranë – Partia Demokratike është e hapur për bashkëpunim me Lëvizjen Socialiste për Integrim, në betejën për largimin e kryeministrit Edi Rama.

Kështu u shpreh nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, i cili tha se LSI-duhet të vendosë në qoftë se është me kryeministrin që sipas tij zhyti vendin në krim dhe korrupsion apo me qytetarët shqiptarë që kërkojnë zgjidhje.

Edi Paloka: Nëse LSI bindet që me Edi Ramën nuk ka zgjedhje të lira dhe i bashkohet aksionit tonë për largimin e Edi Ramës, si çdo qytetar, organizëm apo parti tjetër sigurisht që është e mirëpritur.

Duke i lënë derën hapur LSI-së, Paloka, ritheksoi dhe një herë aksionin opozitar për protesta popullore deri në bojkot të plotë parlamentit për largimin e qeverisë.

Edi Paloka: Sigurisht të gjitha format me të cilat mund të largohet një qeveri do të përdoren. Thashë çdo energji, aset i PD-së dhe i qytetarëve. Në bazë të sondazheve 70 % e qytetarëve duan largimin e kësaj qeverie.

Për Partinë Demokratike zgjedhjet e lira dhe të ndershme qëndrojnë mbi çdo prioritet tjetër.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Noka: Avionë më drogë fluturojnë mbi Shqipëri, Rama refuzon monitorimin

Tiranë - PD demokratike ka akuzuar kryeministrin...

Close