|E diel, Shkurt 25, 2018

PD-ja Fier pergenjeshtrone emrat e lakuar per postin e kryetarit te ri. 

basha_ne_fier   Fier – PD-ja Fier eshte zgjuar nga gjumi i saj dimeror. Pas disa shkrimeve te botuara ne media rrethe procesit zgjedhor brenda kesaj foce politike ku jane lakuar edhe disa emra per kreun e kesaj partie ne Fier apo Patos me se fundi ata kane reaguar duke thene se nuk jane ata emrat qe po lakohen , nuk jane ata personat qe po kandidojne per kreun e kesaj force politike ne Fier. Me poshte po japim deklaraten per media qe kryesia e kesaj partie ne Fier ka shperndare pasditen e se henes.

Partia Demokratike e Rrethit te Fierit njofton se vazhdojne me shume sukses zgjedhjet e reja në strukturat e Partise demokratike.
Nepermjet kësaj deklarate publike PD ngelet e hapur, bashëpunuese dhe transparente jo vetëm përkundrejt antarësisë së saj por edhe me krejt opinionin qytetar fierak.
Ne kete menyre PD e Fierit deri ne keto momente ka realizuar me sukses zgjedhjet e kryetareve perkates ne 256 seksionet e rrethit dhe po perfundon zgjedhjet ne te gjithe grupseksionet. Deri me sot jane regjistruar mbi 5000 antare nga te cilet 40 % jane prurje te reja.
Ne keto tubime gjithashtu eshte kryer analiza me e thelle dhe serioze e punes se cdo strukture, jane perzgjedhur delegatet e kuvendit te deges si dhe jane propzuar kandidatet per kryetar partie dhe kryesi.
Te nderuar qytetare
lidhur me kandidatet per postin e kryetarit te deges ka patur disa spekulime.
Me kete rast PD e rrethit Fier deklaron se ne garen per kryetar partie jane paraqitur nje numer i konsiderueshem kandidaturash te cilet jane propozuar ne menyre te drejtperdrejte, te lire e demokratike nga antaresia e PD. Ne keto propozime nuk ka patur dhe nuk do te kete nderhyrje nga ” lart” apo rekomandime jashte vullnetit te antaresise. Çdo liste e parafabrikuar paraprakisht ne mendjen e ndokujt dhe e publikuar edhe ne ndonje media publike per efekte aksionesh politike pa vlere eshte e pavertete dhe nuk ka asnje lidhje me emrat e propozuar nga seksionet e PD.
Lista e kandidaturave per kryetar te PD se Fierit do te jete zyrtarisht tranparente, e hapur dhe e lexueshme per te gjithe opinionin ne momentin e duhur dhe asnje liste tjeter e pakonfirmuar ne deklarate publike nga PD Fier te mos konsiderohet e vertete.
Te gjithe antaret dhe qytetaret e Fierit te jene te sigurte se si deri me sot dhe ne te ardhmen nuk do te kete asnje fuqi eprore te deformoje vullnetin e tyre.
Tte nderuar qytetare
Ky eshte vetem fillimi i nje sfide te re dhe ne do ta mbajme fjalen para elektoratit dhe simpatizanteve tane.
Motoja jone e hapjes, tranparences dhe modernizimit te partise do te ngelet e pandryshuar.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Burgu-Drenove
Sherr në burg, një i polagosur rëndë.

    Korçë - Të...

Close