|E enjte, Qershor 22, 2017

PD: Kreu i Këshillit të Qarkut në Vlorë, i përfshirë në rrëmbimin e një fëmije . 

Arben-Ristani1   Tirane – Gjatë një deklarate për mediat deputeti i PD, Arben Ristani denoncon caktimin e Sadrit Danajt, si kryetar të Këshillit të Qarkut Vlorë. Ristani tha se Danaj në vitin 2000 është përfshirë në Itali në rrëmbimin e një vajze biznesmeni. “Sot, në të njëjtën orë, teksa mburrej para medias në krah të Komisionerit Fyle, Edi Rama i dha drejtimin e Këshillit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danajt, pa iu dridhur qerpiku për të shkuarën e këtij rilindasi. Pyesni këdo në Vlorë, ose kontrolloni në Google, emrin e këtij personazhi”, u shpreh Ristani.

Ai vijoi më tej duke thënë se do të zbuloni, dy gazetat më të mëdha të Italisë, që shkruajnë se Sadrit Danaj është përfshirë në një histori mafioze rrëmbimi në Sicili në vitin 2000. Me bindje Ristani përmend gazetat italiane “Corriere Della Sera” dhe “La republika”, të cilat, sipas tij, kanë në arkivat e tyre të kronikës së zezë, rrëmbimin e vajzës së një biznesmeni, për ta detyruar atë të paguante një gjobë të majme.

“Në mesin e bashkëpunëtorëve është Sadrit Danaj, sot, i dekoruar nga Edi Rama si Kryetar i Këshillit të Qarkut të Vlorës. Sipas “La Republicas”, policia ka përgjuar telefonatën e Sadrit Danajt, me bashkëpunëtorët e tij italianë, ku Kryetari i Këshillit të Qarkut të Vlorës, në një moment është shprehur si më poshtë: “Vajza duhej vrarë, vetëm kështu do t’ia kishim hedhur. Trupi nuk do të gjendej kurrë dhe ne nuk do të kishim rrezikuar asgjë”, shprehet Ristani. Sipas Ristanit, Ky është Kryeministri Rama dhe kjo është rilindja e tij.

Ai shtoi se këtë e dinë tashmë të gjithë shqiptarët, por është mirë ta mësojë dhe z.Fyle se, fjalët e bukura që kryeministri shqiptar thotë në krah të tij i ndan një hendek i pakapërcyeshëm me botën e errët të krimit, të cilën Edi Rama po e promovon pandalshëm në kupolën e drejtimit të shtetit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Amerika pranonë 10 mijë emigrantë

SHBA do të pranojnë 10 mijë refugjatë sirianë vitin që vjen. Vendimi i presidentit Obama është bërë i  ditur nga zëdhënësi i Shtëpisë së...

Close