|E martë, Maj 23, 2017

PDIU pr/ligj për statusin e naftëtarit 

PDIU ka dorëzuar në parlamentit një pr/ligj për statusin e naftëtarit që parashikon rishikimin e situatës financiare të kësaj kategorie. Deputeti Omer Mano tha se prej 25 vitesh asnjë qeveri nuk ka bërë asgjë për naftëtarët.

Omer Mano: Ne deputetët e Fierit, Beratit dhe Vlorës kemi me vete votat e të gjithë naftëtarëve të cilët sot më shumë se kurrë kanë nevojë më shumë se kurrë. Ne sot duhet ti japim jetë kësaj nisme e cila parashikon një shpërblim me pension të drejtë për të gjithë këta naftëtarë që kanë punuar në sektorin e naftës. Një pagesë të përkohshme për personat që kanë punuar dhe kanë ngelur të papunë deri në daljen e tyre në pension. Trajtim shëndetësor falas për personat e prekur nga sëmundjet profesionale të industrisë së naftës. Hapjen e qendrave shëndetësore për trajtimin specifik të tyre. Fatura financiare e këtij statusi është shumë e vogël krahasuar me atë çka në të vërtetë meritojnë naftëtarët. Fatura është e përballueshme nga shteti dhe shpresoj të kemi edhe mbështetjen e kryeministrit Rama dhe zotit Ahmetaj

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Detyrim paraqitje për baban që u denancua për dhunë nga i biri https://t.co/U6qwyRNKLf https://t.co/65rnz6BGpS
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
"Luzja" me të dashurin shijon plazhin e Sarandës. (fotot)

Renalda Caci ose siç njihet ndryshe Luzja e Portokallisë po shijon ditët e nxehta të verës me të dashurin e...

Close