|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Pëllumb Kulla – Sot humori bëhet nga mesi e poshtë, në kohën tonë  e bënim nga mesi e lart (video) 

Fier – I mbritur enkas nga Amerika për të marr pjesë në spektaklin ‘Pëllumb Kulla dhe miqtë’ në kuadër të ‘De Fest  Theatër’ Pëllumb Kulla shprehet  se në ditët e sotme humorim  bëhet nga mesi e poshtë,  në shumë raste banal dhe nuk ka filtra.

I njohuri Pëllumb Kulla  ka pohuar se dikur në kohët tona, para 1990  humori bëhej nga mesi e lartë që do të thotë bënim humor me grykësinë, me mendjen, me zemrën me shpirtin , bëhej një humor që kishte filtra  , por ishte një humor që I rezistoj dhe po I reziston kohës. Kulla pohonë se teatri e Estrada e qyteteve ka ndryshuar, ka spontanitet, ska realitet

‘Pëllumb Kulla dhe miqtë’ është një show I cili do të shfaqet në skenën e teatrit “Bylis” në kuadër të  De Fest Theatër organizuar nga “Adria Wealth” . Pjesët e humorit janë të reja dhe shfaqen për here të parë, janë grimca humori të marra në kriporet e humor

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zagani – Edhe ktu duan të më vrasin

Zvicër - Ish shefi i antidrogës në Policinë e Fierit Dritan Zagani tashmë i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga qeveria shqiptare ndodhet në Zvicër. “Corriere della Sera” shkruan sot se...

Close