|E enjte, Qershor 29, 2017

Perfundojne zgjedhjet e krereve te PD-se ne rrethe, Tirana akoma. 

monda-voton    Tirane – Strukturat e Partisë Demokratike kanë filluar të zgjedhin kryetarët e rinj të seksioneve dhe grupseksioneve. Burime nga Partia Demokratike pohojnë se zgjedhjet nuk kanë nisur vetëm për Tiranën e cila po ndjek një metodikë të veçantë ndërsa po vijojnë regjistrimet e anëtarësisë. Ndërsa përplasjet pritet të nisin me zgjedhjen e kryetarëve të degëve.

Procesi

I gjithë procesi i emërimeve të reja është bërë në mënyrë jo publike. Duke përfituar nga debati i ashpër që bëhet në Tiranë, koordinatorët e Partisë Demokratike të emëruar nga Basha kanë vijuar procesin normalisht në mënyrë që të përshpejtojnë hapat për caktimin e krerëve të rinj të seksioneve dhe grupseksioneve të PD-së. Pas përfundimit të procesit të ri-anëtarësimeve si edhe pastrimit të listave të anëtarëve, koordinatorët kanë emëruar tani më krerë të rinj duke lënë jashtë ish-kryetarët e këtyre nëndegëve të PD-së.

Qarku i parë ku nisi procesi i zgjedhjes së drejtuesve të rinj të demokratëve ishte Lezha, e cila ka përzgjedhur krerët e rinj të seksioneve dhe grupseksioneve. Për kandidimin e personave ishte përcaktuar një procedurë shumë e lehtë. Sipas burimeve bëhet me dije se një kandidat duhet të plotësonte një formular ku do të bashkëngjitej diploma dhe CV-ja e tij. Krahas këtyre duhet të dorëzohen edhe gjendja civile e cila vërtetonte se kandidati është nga zona ku ai pretendon që të bëhet kryetar. Pra nëpërmjet kësaj formule, është përcaktuar se për çdo seksion apo grupseksion të vendoset një demokrat i zonës.

Por ajo që bie në sy është fakti se të gjitha këto procedura janë bërë në mënyrë disi të fshehtë, ku në Tiranë zhvillohej debati i ashpër politik me protesta dhe greva urie ndërsa në rrethet e vendit ka vijuar rinovimi i PD-së.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arben Duka : Shumica janë bërë të flasin me vete!

Prej disa orësh po qarkullon në rrjetin social facebook një poezi e Arben Dukës i cili njihet për humorin e...

Close