|E enjte, Qershor 29, 2017

Pergjimet, kokaina ishte fustan nuse. 

124797      Tirane – Për trafikimin e sasive të ndryshme të kokainës nga Amerika Latine në Kosovë dhe më pas në Shqipëri, përdorej një komunikim i koduar, ku flitej rreth një tregtie për fustanët e nuseve. Protagonistët e këtij grupi kriminal që kishte shtrirje në disa shtete, rezultojnë në përgjimet telefonike të kryera nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, si tregtarë të veshjeve dhe administratorë të disa agjensive, dhe më konkretisht të agjensive të dasmave.

Por, ndryshe nga bisedat që ata kryenin së bashku në telefon dhe që tashmë janë administruar si prova në dosjen e prokurorisë, vëzhgimet e agjentëve në terren tregonin të kundërtën. Bisedat e përgjuara kanë treguar se kokaina cilësohej për Gëzim Çelaj dhe mikeshën e tij kimisten Valentina Tufina si fustan nusërie. Për të provuar këtë “fustan” gjithmonë zgjidhej shtetësja me shtetësi shqiptaro-amerikane, e cila pasi jepte “Ok” kryhej dhe pagesa financiare për blerjen e “fustanit” (Kokainës). Gjithçka ka qënë mjaft e organizuar dhe e planifikuar me detaje, duke mos lënë dyshimin më të vogël.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja të mirat e ujit të orizit

Në Azinë e largët uji i orizit është një nga produktet bazë për të patur bukuri natyrale. Ai është i...

Close