|E premte, Qershor 23, 2017

Përktheni menjëherë duke përdorur kamerën e smartfonit 

Ky aplikacion i Google ju lejon që të përktheni menjëherë vetëm duke i fotografuar shkrimet me kamerën e smartfonit, transmeton koha.net.

Quest Digital kishte prezantuar aplikacionin Word Lens, i cili ishte falas për t’u provuar, por pastaj kushtonte 5 dollarë për gjuhë.

Ndërsa më vonë Google ka blerë Word Lens, të cilën e ka bërë pjesë të aplikacionit Google Translane në iPhone, Android dhe Google Glass, dhe është falas për t’u përdorur.

Si mund ta përdorni?

Së pari hapni aplikacionin “Google Translate” dhe zgjidhni gjuhën që dëshironi ta përktheni dhe në cilën gjuhë doni, pastaj klikoni ikonën për kamerë që shfaqet në të majtë dhe vetëm drejtoni atë nga teksti që dëshironi ta përktheni, dhe ai e përkthen atë menjëherë, po sa ta klikoni.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja shqiptarët e arrestuar në bandën e drogës (emrat e foto)

Trafikantë droge “profesionistë”, kështu i përshkruan policia italiane e Trenos 29 personat e arrestuar një operacioni të gjerë antidrogë të...

Close