|E hënë, Korrik 24, 2017

Permbarimi kerkone tu marre shtepine, dy familje kercenojne me vetediegie. 

20140612_110207     Fier – Dy familje ( shtate persona ) kërcënojnë se do të vetëdigjen nëse forcat e përmbarimit ndërhyjnë për ti nxjerrë nga shtëpia. Përplasja mes dy familjeve dhe përmbarimit ka ndodhur në qytetin e Fierit.

Dy vëllezërit Eduart dhe Albert Shehu bashkë me tre fëmijët dhe gratë e tyre të cilët jetojnë në një ndërtesë një katëshe mbajnë në dorë shishe me benzinë.

Sipas familjareve mesohet se dy familjet jetojnë në këtë banesë që prej vitit 1967 pasi e kanë blerë. Po ndërkohë pronari i tokës pretendon se ka fituar gjyqin dhe u ka kërkuar familjeve të dalin nga banesa. Ai shprehet se dy vëllezrit janë qiraxhinj në banesë dhe jo pronarë.

Një prej vëllezërve ka hipur në çatinë e shtëpisë dhe kërcënon se do të digjet nëse përmbarimi ndërhyn për të nxjerrë plaçkat. Pasi kanë parë këtë skenë forcat e përmbarimit janë larguar nga banesa.

Nga ana tjetër komshinjë të dy familjeve bëjnë me dije se : “ Kemi mbi 50 vjetë që I njohim. Ata e kanë blerë shtëpinë që në vitet 1960 me kredi nga shteti. Shlyen kredinë me para borxhë kanë edhe dokumentin e hipotekës të rregullt. Jemi rritur në atë bace, këmi mbledhur kamomil”.

20140612_104213    Vetë dy vëllezërit  që banojnë në këtë shtëpi kanë pohuar se : “ Po na dha shteti shtëpi që të strehohemi ne dalim , sikundër edhe pronari pretenduaes po na dha banesa që të strehohemi ne dalim, por që të lëmë banesën që e kemi blerë me lekë  këtu e mbi 60 vjetë këtë nuk e falim. Një trup gjykues që ka dhënë dy vendime të ndryshme. Është kjo gjykatë që po na fut në sherr ku mund edhe të vritemi, kanë thënë ata për alb365.com

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Grabitja më e madhe e diamanteve, arrestohen 7 persona

Hollandë - Shtatë persona janë vënë në pranga pasi dyshohen se kanë vjedhur diamantë me vlerë 75 milionë Euro në...

Close