|E hënë, Shkurt 20, 2017

Përplaset avioni me zyrtarët e BE-së, 5 të vdekur 

Maltë – Të paktën 5 persona kanë vdekur pasi një avion që besohet të ketë qenë me zyrtarë të agjencisë së kufirit të BE-së u përplas në Maltë.

Avioni i vogël u rrëzua menjëherë pasi u nis nga Aerporti Ndërkombëtar i  Maltës rreth 7.20 të mëngjesit me orën lokale.

Një dëshmitar tha për Times of Malta se avioni sapo u ngrit anoi nga e djathta dhe u rrëzua menjëherë.

Në fillim u raportua se avioni mbante zyrtarë të BE-së nga Agjencia Bregdetare e Mbrojtjes Frontex.

Por ishte i menjëhershëm reagimi i Frontex në Twitter ku shkruhet: “Avioni i përplasur në Maltë nuk ishte i dërguar nga ne”

Pamjet e filmuara nga një tjetër avion tregojnë përfshirjen nga flakët të avionit me zyrtarët e BE-së në bord.

Nga kjo tragjedi nuk besohet të ketë të mbijetuar, dhe konsiderohet si aksidenti më i keq ajror i ndodhur në Maltë.

Zyrtarët thanë se avioni po drejtohej për në qytetin Misrata në Libri dhe nuk ka një konfirmim të mënjehërshëm të kombësisë së viktimave.

• Momenti i rrezimit

2

avioni

Footage showed flames rising from wreckage near the runway, sending thick black smoke into the skyFive people have died after a light aircraft believed to be carrying EU border officials crashed and burst into flames in Malta

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Renault Megane, makina më e mirë e vitit 2016

Megane është shpallur fitues i “Timonit të Artë” apo Goldene Lenkrad (Golden Steering Wheel) si vetura më e mirë e...

Close