|E hënë, Korrik 24, 2017

Petro Sota, gati lapidari per deshmorin e LANC-it. 

10320893_658083187595300_262000217894946942_o   Fier – Grupi i punës për vlerësimin e memorialeve, lapidareve, statujave në qytetin e Fierit u mblodh sot për të diskutuar për veprën artistike të skulptorit Fatos Shuli, e cila pritet të vendoset në lulishten pranë xhamisë së qytetit. Kjo vepër i kushtohet dëshmorit të LANÇ-it, Petro Sota.

Grupi i punës përbëhej nga skulptorë, piktorë, arkitektë dhe historianë. Diskutimet e shumta për përsosmërinë e saj tregojnë seriozitetin dhe përgjegjshmërinë që po punohet për vepra të tilla, të cilat do të jenë vlerë e qytetit dhe qytetarëve të Fierit. Për të patur një vepër që t’i rezistojë kohës, pas sugjerimeve të bëra për disa ndryshime, së shpejti do të ketë një tjetër takim konsultativ të grupit të punës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vdes në punë 48 vjeçari, ishte duke masturbuar

USA - Një punëtor në spital ka vdekur dhe si shkak mund të jetë masturbimi, ka zbuluar policia. Stafi i...

Close