|E diel, Qershor 25, 2017

Pija me rrenje marihuane qe po trondit tregun. 

Brazil – 22Një pije e re në verilindje të Brazilit i ka lëkundur vendin e parë pijes së preferuar të vendit, Cachaca, duke shtuar një përbërës të pazakontë: rrënjë të marihuanës. “Pituconha” quhet kjo pije, identike me Cachaca-n, e përbërë nga alkooli dhe kallami i sheqerit. Pituconha – e cila kushton 30 reals (10 euro) ka një logo të kuqe dhe shishen e  identifikon përmbajtja e saj derisa  me rrënjë të marihuanës”. Një zyrtar në zyrën e kryetarit të bashkisë së Cabrobos, tha se banorët vendasit kishin filluar kohëve të fundit të mbledhin rrënjët e bimëve mbetura pas operacioneve të policisë për të zhdukur plantacione të përhapura të marihuanës në rajon. Prodhuesit e pijes thuhet paguajnë 100 reals për një qese të rrënjëve. Policia nuk ka vendosur ende nëse pija e re është e ligjshme. Cabrobo, është qytezë pranë shtetit të Pernambucos rreth 500 kilometra në perëndim të Recife, një nga 12 qytetet ku do të zhvillohet Kupa Botërore 2014 , e cila fillon më 12 qershor.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohet 30 vjeçari, kultivonte hashash https://t.co/q0FY78djYP https://t.co/E4Mnv5SBvI
11,395 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mungojnë recetat e rimbursueshme.

      Fier - Prej 10 ditësh në qendrat shëndetësore të qytetit të Fierit, mungojnë recetat e rimbursimeve, teksa...

Close