|E premte, Mars 24, 2017

Piloti italian rrëfehet – Erdha të testojë pistën për trafik droge 

Piloti italian Guido Andrea Guidi ka pranuar përpara policisë se ka ardhur në Shqipëri për të testuar pistën e improvizuar në Ishëm, me qëllim që të ngrakonte herën tjetër drogë dhe më pas ta transportonte në Itali.

Burimet për Ora News bëjnë të ditur se piloti italian është marrë disa herë në pyetje nga piolicia e Durrësit dhe ka dhënë dëshmi kontradiktore.

Sipas të njëjtave burime Guido Andrea Guidi ka deklaruar se do të rikthehj sërish në Shqipëri për të transportuar drogë.

69-vjeçari italian mësoshet se kishte hyrë edhe herë të tjera në territorin shqiptar si turist, por jo me avion.

Avioni u rrëzua sot (15 shtator 2016)

Avioni i vogël u rrëzua sot në zonën e Ishmit, ndërsa i pari që dha lajmin ishte deputeti i PD, Flamur Noka në Kuvend.

Pas këtij lajmi policia deklaroi  pranon se avioni i vogël ishte rrezuar rreth orës 08: 45 minuta (15 shtator) por se avioni i drejtuar nga  piloti italian 69 vjeçar, Guido Andrea Guidi  ishte turistik  ishte nisur nga  Bari me destinacion veriun e Italisë. Në lartësinë 4- 5 mijë këmbë kishte pësuar defektin që e kishte detyruar të ulet. Ndërsa Aviacioni Civil deklaron se avioni nuk kishte leje fluturimi në territorin shqiptar.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Deputeti i PS Ervin Koçi dorëzon mandatin, largohet nga politika https://t.co/VEqjyLUEoB https://t.co/5suAv09NEt
4,857 people follow ALB365
Twitter Pic insanoca Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic helliwel Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k Twitter Pic alansouz Twitter Pic buju1zz Twitter Pic WanaAlif
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Antishqiptari Geixh shfaqet ne Gumenicë.

   Greqi - Lobisti progrek në SHBA, antishqiptari Nikolas Gejxh, është shfaqur në fshatrat shumë pranë kufirit me Shqipërinë. Lajmi...

Close