|E hënë, Korrik 24, 2017

Pilula e dale nga domatja , ideale per te mbrojtur zemren. 

largea_domatja-111349988264    Përmban ekstraktin e domates pilula e cila nëse merret një herë në ditë, mbron zemrën nga infarkti dhe sëmundje të tjera, duke përmirësuar funksionin qarkullues të gjakut.

Ky ilaç është rezultat i një eksperimeneti klinik të studiuesve anglez të University of Cambridge.

Sekreti fshihet te licopeni. Ekstrakti i domates, lipoceni është një antioksidant dhjetë herë më i fuqishëm se vitamina E. Është një nga përbërësit kryesor të dietës mesdhetare, të cilën studime të ndryshme e kanë vlerësuar për rolin mbrojtës kundër infarktit dhe sëmundjeve të zsemrës.

Ekspertët studiuan një grup personash me probleme kardiovaskulare, dhe një grup personash të shëndetshëm, të cilëve iu dha nga një pilulë me përmbajtje domate.

Pas kësaj u monitorua aktiviteti qarkullues i gjakut, ku u vu re një përmirësim me 53% te personat që kishin marrë pilulën. Mirëpo lipoceni nuk pati asnjë ndikim tek ata persona që kishin një zemër të shëndetshme.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pas Renzit, tjetër kryeministër jep dorheqjen

Pas Matteo Renzit në Itali, një tjetër kryeminister ka njoftuar se do të japë dorëheqjen. John Key tha se do...

Close