|E enjte, Korrik 27, 2017

Pini qumësht gomarice që të mos prekeni nga sëmundjet 

Babai i mjekësise, Hipokrati, ishte i pari që në antikitet e rekomandoi qumështin e gomaricës për të luftuar problemet me mëlçinë, ethet, dhimbjet e kyçeve dhe helmimin.

Gjyshet tona e përdornin këtë qumësht për të kuruar kollën e mirë. Ky produkt përdoret gjerësisht sot në botë për trajtimin e tē gjitha llojeve tē alergjive. Qumështi i gomaricës përmbajn Omega 3 dhe acideve yndyrore (të ngjashme me vajin e peshkut), ai redukton kolesterolin dhe mbron shëndetin e zemrës.

Qumështi i gomaricës ndihmon për të humbur peshë.

Edhe pse ka të njëjtën sasi të kalorive sa qumështi i lopës, qumështi gomaricës nuk stimulon shtimin në peshë, sepse ai stimulon metabolizmin. Nivelet e ulta të triglicerideve (yndyrna që janë të këqija për zemrën), e bëjnë këtë qumësht të rekomandueshëm për të gjithë ata që duan të mbajnë trupin në formë

Sekretet e bukurise se Kleopatres mund te kene edhe nje baze shkencore. Sipas legjendave thuhet se mbreteresha e Egjiptit te Lashte perdorte gjithnje qumesht per tu dobesuar dhe per te ruajtur shkelqimin e lekures se saj. Ate qe dikur e percillte legjenda, tashme e verteton edhe shkenca.Eshte zbuluar se i ashtuquajturi “ari i bardhe”, i cili konsiderohej nga figura femerore te njohura te se kaluares si nje produkt i magjishem bukurie

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gjuriç – Para se të kërkojmë falje të normalizojmë mardhëniet

Kërkimfalja e Serbisë për krime të luftës duhet të ndodhë përmes një dialogu dhe stabilizimi të raporteve ndërmjet të dyja...

Close