|E enjte, Qershor 29, 2017

Plehrat dhe ujarat më naftë ndotin banesa e biznese në ish azotik (fotot) 

Fier – 50 familje dhe 10 biznese që ndodhen në lagjen “Drizë” pranë ish azotikut në Fier  kanë disa muaj që përvecse erës së keqe që lëshojnë ujrat që derdhen nga UPN (uzina e përpunimit të naftës) kalojnë pranë banesave e bizneseve duhet të durojnë edhe plehrat që ndërmarja e pastrimit në bashknsë Fier nuk I largon.

Edhe pse banorët janë ankuar në bashki asnjëherë ata nuk I kan lartguar .

Ata pohojnë se shumë mirë bashkia me pak fonde mund të mbulojë kanalin ku derdhen ujrat e UPN  dhe të kthehet në trotuar ku familjarët e fëmijët të bëjnë shëtitje  por kjo ende nuk po realizohet, taksën e pastrimti e paguajmë por heqjen e mbeturinave nuk po e bënë bashkia, thonë ata.

vlcsnap-2016-11-23-12h20m58s171 vlcsnap-2016-11-23-12h21m09s34 vlcsnap-2016-11-23-12h21m26s194 vlcsnap-2016-11-23-12h21m36s49 vlcsnap-2016-11-23-12h21m50s195 vlcsnap-2016-11-23-12h22m06s98

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohet 48 vjeçari, nuk kishte patentë

Lushnje - Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Lushnjes, arrestuan në flagrancë shtetasin Ilir Koçiu, 48 vjeç,  banues...

Close