|E premte, Maj 26, 2017

Plehrat e Roskovecit ‘mbysin’ Marinzën (fotot) 

Fier – Grumbullimi I plehrave  nga të gjitha zonat e Roskovecit në fushën  e mbetjeve urbane në Marinzë është kthyer në një problem tepër shqetësues për banorët e kësaj fushe naftëmbajtëse e naftënxjerrëse.

Nuk mjaftonë era e gazrave që ndotin atmosferën por tashmë duhet që të durojmë edhe erën e qelbur të tyre, kanë pohuar banorë të Marinzës. Banorët janë të indinjuar  sepse janë ankuar me dhjetra e dhjetra herë dhe asnjëherë zëri i tyre nuk është marr parasysh nga kryebashkiakja e Roskovecit majlinda Bufi që më shumë interesohet për tendera sesa për jetën e banorëve që i dhanë votëm që ajo të merrte drejtimin e bashkisë.

Të tjerë pohojnë se kur u vijnë nipër e mbesa  që janë emigrantë sëmurën nga aroma e keqe e plehrave  dhe ikin sapo shërohen e nuk duan që të rikthehen përsëri në Marinzë. Uj skemi, as për të larë as për të pirë, ajri i ndotur, toka e ndotur , ne jetojmë në mëshirë të fatit, pohojnë banorët e Marinzës

Edhe pse ata janë ankuar në bashkinë Roskovec asnjëherë këkrkesat e tyre nuk janë marrë parasysh prej bashkisë.

Sikur të mos mjaftonin problemet  nga ndotja e naftës  e tokës, ujit, atmosferës , tashmë afro 3 mijë banorë të Marinzës duhet të durojnë edhe erën e qelbur të mbetjeve urbane që vijnë nga të gjitha anët e bashkisë Roskovecit

vlcsnap-2016-10-06-12h37m20s188 vlcsnap-2016-10-06-12h37m30s39 vlcsnap-2016-10-06-12h37m50s224 vlcsnap-2016-10-06-12h39m01s181 vlcsnap-2016-10-06-12h39m17s87 vlcsnap-2016-10-06-12h39m28s201

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Skandali/ Zonja e parë e Estonisë MAT me një djalosh. (foto e video)

   Norvegji - Javën e ardhshme, Evelin Ilves nuk do ta shoqërojë bashkëshortin e saj, presidentin e Estonisë Toomas Hendrik...

Close