|E enjte, Qershor 22, 2017

Plumb per nder. 

durres-ambulanca-duke-transportuar-te-plagosurin  Fier – Tentative vrasje ka ndodhur mbremjen e djeshme ora 23 mbi 44 vjecarin Petrit Muca I cili ka qene duke udhetuar me automjetine  tij nga Vlora per ne Fier ne afersi te vendit te quajtur karburant “Veliaj” ne afersi te Levanit. Autori I ngjarjes eshte 41 vjecari Juljan Hodaj nga Orikumi I cili eshte shpallur ne kerkim prej policise Fier.

Policia ka shkuar menjehere ne vendgjarje. Sipas burimeve zyrtare te policise mesohet se 44 vjecari Petrit Muca eshte banues ne Fier. Ai kishte qene ne Vlore dhe po kthehej. Autori I ngjarjes 41 vjecari Julian Hodaj banues ne Orikum e ka ndjekur nga pas Mucen me automjetin e tij. Ne parakalim e siper Hodaj  kishte ulur xhamin e makines ne krahun e pasagjerit dhe ka qelluar ne drejtim te Muces me arme automatike duke I thyer xhamin dhe ka plagosur dhe 44 vjecarin Muca. Hodaj eshte larguar ne drejtim te pa ditur per policine.

Burimet policore pohaun se konflikti mes tyre  ka zanafille nderin ku Hodaj dyshonte se Muca I gacmonte gruan. Ky ka qene edhe shkaku I kesaj perplasje mes tyre. Ne vendgjarje eshte gjetur e sekuestruar nje gezhoje.

I plagosuri eshte derguar ne spitalin fier ku I eshte dhene ndihma mjekjsore por gjendja e tij shendetesore eshte e rende pasi ai ka mare nje plumb ne kraharor, pohuan mjeket e spitalit Fier.

Polica  pasi ka mare ne pyetje Mucen I cili u ka thene se cili ka qene personi I dyshuar qe ka qelluar mbi te. Me pas policia e ka shpallur Hodaj ne kerkim pasi akuzohet per arme mbajtje pa leje dhe vrasje me paramendim e mbetur ne tentative.

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dortmundi barazon me Sunderlandin (video)

Borussia Dortmundi ka barazuar 1:1 në miqësore me Sunderlandin Skuadra gjermane kaloi e para në epërsi përmes Nuri Sahinit, i...

Close