|E hënë, Shkurt 27, 2017

Plyku në protestë kundër ndërtimit të landfildit të plehrave (video) 

Fier – Dhjetëra banorë të fshatit Plyk në Fier kanë dalë sot në protestë për të kundërshtuar ndërtimin e landfillit të plehrave.

Banorët të shqetësuar kanë bllokuar aksin rrugor Fier-Ballsh, duke u shprehur edhe kundër shpronësimeve që i kanë premtuar.

“Duan të na shpronësojnë për të bërë Landfildin”

“Po na helmojnë, boll na helmoi azotiku” u shprehën banorët

Banorët pohuan se disa persona që janë të punësuar në bashkli kan shkuar dhe u kan kërkuar certifikatat e pronësisë  që tua dorëzonin pasi do të shpronësohehsin nga shteti se do të ndërtohej landfildi, kan pohuar ata për mrdian prezente në protestë

Ata kanë paralajmëruar se protesta do të vazhdojë deri në anullimin e ndërtimit të landifillit.

vlcsnap-2016-10-27-09h34m55s173 vlcsnap-2016-10-27-09h35m06s23 vlcsnap-2016-10-27-09h35m30s9

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga nënë e bijë, punonin prostituta

Kukës - Nënë e bijë janë arrestuar nga efektivët e policisë së Kukësit duke i akuzuar për ushtrim prostitucioni. Policia...

Close