|E enjte, Shkurt 23, 2017

Po certifikohet shërbimi në hotele 

Në samitin e diasporës, një diskutim të veçantë në panel ministrash dhe ekspertësh zuri dhe çështja e turizmit dhe mënyrën se si duhet të investohet në të për ta kthyer vendin në një prej destiacioneve turistike.

Për ministres e ekonomisë Milva Ekonomi, aktualisht vendi po është në fazën e certifikimit të standardeve të shërbimit hoteli.

Ekonomi: Ne kemi shumë hotele që dalin me 3 yje, 2 yje. Në këtë moment që flasim, Shqipëria është duke filluar procesin e certifikimit të standardeve.

Për Auron Taren, Drejtori i agjencisë kombëtare të bregdetit sheh si një ndër pengesat e thithjeve të investimeve të huaja në Shqipëri, çështjen e pronës.

Tare: Duhet të marrë zgjidhje çështja e pronës, sepse ajo pengon zhvillimet e mëdha turistike. Nuk ka pasur një inventar të saktë të pronave të lira.

Benko Gjata drejtuesi i qendrës Kulturore shqiptare tha se vendi ka resurse të nevojshme për zhvillimin e turizmit detar dhe atë kulturor që do e krahasonte Shqipëri në lehtësisht me vendet si Mali i Zi dhe Kroaci.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tirana “vesh” dekorin e fundvitit.

Tiranë - Ditën e djeshme, punonjësit e Bashkisë së Tiranës kanë nisur vendosjen e dekorit për festat e fundvitit. Për...

Close