|E enjte, Mars 30, 2017

‘Poçja’ nga Vlora, braktis makinën me 77 kg drogë në Vlorë 

Braktis makinën me 77 kg drogë në të dhe tenton të largohet por policia e arreston. Operacioni i koduar “Poçeria” u ekzekutua në qytetin e Vlorës dhe policia informoi paraditen e sotme.

Policia ishte vënë në ndjekje të automjetit tip “Benz” me targë TR 2051 K i cili u bllokua pasi Edlir Brokaj (drejtuesi) e braktisi  në lagjen “Lirimi” Vlorë.

“Menjëherë, forcat e policisë i’u vunë në ndjekje autorit dhe bënë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij në flagrancë pranë vendit të quajtur “Ish-poçeria”, lagjia “Lirimi” Vlorë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë automjet, Policia ka gjetur të fshehur në të një sasi me lëndë narkotike me peshë totale prej 77 Kg (kilogram) të llojit Cannabis Sattiva.

Lënda narkotike ishte e ndarë në 11 pako, mbështjellë me qese plastike të tejdukshme, të cilat ishin të fshehura në sedilet e pasme si dhe në bagazhin e këtij mjeti.”

Policia ka bllokuar dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

–  77 Kg (kilogram) lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva

–  1 automjet tip “Benz” me targë TR 2051 K

Po punohet për zbulimin dhe kapjen e autorëve të tjerë bashkëpunëtor të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KING DOKTORI https://t.co/1RG6Ho8Szu https://t.co/IrR5zb2IVs
3,868 people follow ALB365
Twitter Pic Jnk4qFXq Twitter Pic drmannyl Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Antishqiptari Geixh shfaqet ne Gumenicë.

   Greqi - Lobisti progrek në SHBA, antishqiptari Nikolas Gejxh, është shfaqur në fshatrat shumë pranë kufirit me Shqipërinë. Lajmi...

Close