|E enjte, Qershor 22, 2017

Poezi dhe ironi në facebook pë aksionin e Policisë së Shetit në Lazarat. 

10489662_763773083672853_925092879132737064_n     Pas ndërhyrjes së Policisë së Shtetit në Lazarat , nuk kanë munguar as poezitë apo bejtet popullore që janë ngriur për këtë aksion policor duke e ironizuar me një humor të hollë.
Një prej këtyre poezive ka pak orë që po qarkullon në rrjetet sociale , një ndër ta është edhe facebook. Ja cfarë thuhet në këtë poezi.

Therret Lazarati moj Shkoder
Dil ne shesh se te kam moter
Thirr Tropojen edhe Puken
Ky shtet po na ndalon buken
Edhe Dibra ka qu fjale
Shok ne mal duhet me dale
Me rremby pushket kallashin
Te mbrojm nderin dhe hashashin
Flet Mirdita e Fushkruja
Konferenc mban Arvizuja
T’mbillet kodra ,mali,gropa
Kerkon mall e gjith europa
Sajmir Tahirit i ben thirrje
Ky problem e do nje zgjidhje
Ose hashashin te kultivojm
Ose na gjej pun te punojm
Thrret Saranda kurveleshi
Dhe kjo pun u bo pun leshi
Ose na lini te bejm pare
Ose mos e kishim mjell fare
Fieri Lushnja e Divjaka
Kan dal ne fushe pleq e plaka
Kan ngref kasolle e stan
Gjasme sikur jan coban
Por ne fakt jane shoket tane
Qe kan mbjellur anembane
Por policia si kap dot
Se si Lazarati ka plot
Ndaj do dalim me pushk ne dore
Rroft Shqipria vend bujqsore
Asnjeriu sja kemi friken
Se Policia vjen dhe iken.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Foto e Kallashit për këtë vit

Donjeta Kosumi e njohur si Kallashi, është aktive çdo ditë nëpër rrjetet sociale. Ajo së fundmi ka publikuar një foto...

Close