|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Poezi për DAR -in në facebook 

Fier – Ngjarjet e fundit me maturantet si dhe situata aktuale e DAR ke bere qe qytetare te bejne poezi e ti publikojne ne faqen e tyre ne facebook.

Ja njera prej tyre

Ligjeron ministria,
Pllajes Myzeqese,
Mbeten maturantet,
Tek dera e halese

Ligjeron ministria
O me ze te rralle
Ne zyrat e saj
Jo pune, por palle

O ky DAR i fierit
Mbushur me part – time
Na e bene arsimin
Vetem lesh e qime

Disa nderojne parti
Disa prift e hoxh
Disa funde e tanga
Me para borxh

Drejtore me celsa
Per te lepire torte
Emerimet ne pune
Me para e te forte

Po fillon shkolla
Libra ende s’ka
Organike e bere
Me letra me “vere”

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Fukarallëk, domatet e protestës i merr për të ngrënë në shtëpi (foto)

Tiranë - Protestuan në Tiranë, hodhën domate, karrota, portokalle, vezë, shishe me uj. Dikush që mezi sa nxirte muajin me të ngrënë i doli mirë, ja si kjo grua këtu...

Close