|E enjte, Qershor 22, 2017

Policia, 1 ne pranga dhe 1 nen hetim te lire. 

   Fier – Nga struktudhjet-euml-zyrtar-euml-komunal-euml-t-euml-prishtin-euml-s-n-euml-pranga_hdrat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohet 1 shtetas dhe  1 procedohet në gjendje të lirë për Plagosje e rëndë më dashje, si dhe 1 shpallet në kërkim për Vjedhje me dhunë.

Më datë 15.06.2014, nga Krimet e Rënda në Drejtorinë e Policisë Qarkut Fier  u bë arrestimi në flagërancë i shtetasit Gentian Perikli Vallja, banues në Agim Fier, si dhe dhe filloi procedimi penal në gjëndje të lire për shtetasin P. V., vjec 63, banues në Agim Fier.Arrestimi dhe procedimi panal ndaj këtyre shtetasve filloi për  veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim”  parashikuar nga nenet 88 dhe 25 të Kodit Penal.Më date 15.06.2014, rreth ores 10.00, në vëndin e quajtur fshati Agim, dyshohen se kane goditur me sende të forta, për morive të dobta, shtetasin K.V., vjec 25, banues në Havaleas Fier, I cili ndodhet ne Spitalin Rajonal Fier, në gjëndje të rëndë, por  jashtë rrezikut për jetën.   Materialet do i  kalojnë Prokurorisë  Rrethit Gjyqesor Fier, për veprime të mëtejshme.

 Më datë 15.06.2014 nga Komisariati i Policisë Lushnje filloi procedimi penal dhe po punohet për kapjen e shtetasit I.Duro, vjec 23, banues në Tiranë.Procedimi filloi për veprën penale “ Vjedhje me dhunë “ parashikuar nga neni 139 i K. Penal, pasi dyshohet se rreth orës rreth ores 12.30, të datës 15.06.2014 në një rrugicë në lagjen 20 Tetori, Lushnje I ka vjedhur  me dhunë, nga qafa një varse  flori, shtetases S.L.Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Lushnje për veprime të mëtejshme.

 alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Trump zgjedh drejtorin e CIA-s dhe prokurorin e përgjithshëm

Republikani Mike Pompeo pritet të jetë drejtori i ardhshëm i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës, CIA. Lajmin e ka bërë të...

Close